Kajakartswo

Kitesurfing

Sporty luksusowe

Wśród dyscyplin sportowych można wymienić również te, uważane za luksusowe, spokojne, bardziej wyrafinowane i eleganckie. To sporty, na które mogą pozwolić sobie osoby zamożne, które nie uznają brutalności, popychania, aktywności, podczas których można łatwo nabawić się kontuzji. Sport luksusowy to jak hobby, odprężenie, ukojenie nerwów i pozytywna energia dla ciała i duszy. Również kultura gry jest całkowicie inna. Do takich dyscyplin można zaliczyć na przykład te:

 

1 Golf, który można uprawiać rekreacyjnie lub zawodowo. To dyscyplina indywidualna, w której duży nacisk kładzie się na skupienie oraz mocną lub można rzec bardziej trafną rękę. Cel gry to wrzucenie piłeczki golfowej do dołka przy pomocy uderzenia odpowiednim kijem. Zawodnik, który trafi w więcej dołków wygrywa. Przypuszcza się, iż początków golfa można upatrywać się w Szkocji. Wiele zawodów golfowych obecnie organizowanych jest na terenie Stanów Zjednoczonych, gdzie jest on bardzo popularny. Jednym z najbardziej znanych golfistów jest Tiger Woods.

 

 

2 Jazda konno również zaliczana jest do dyscyplin sportowych bardziej elitarnych. Jest to jednak od 1900 roku dyscyplina olimpijska, w której wyróżnić można ujeżdżanie, skok przez przeszkodę czy konkurs konia wierzchowego, który uznawany jest za przedstawienie wprost widowiskowe, jednak wymagające opanowania i dużego doświadczenia jeźdźca.

 

3 Kolejną kategorią luksusowych sportów są luksusowe jachty. To zajęcie rekreacyjne, na które mogą pozwolić sobie osoby majętne, posiadające jacht lub mające możliwość go wypożyczyć na kilka dni. Rejsy jachtem to sama przyjemność, jednak należy mieć odpowiednie uprawnienia do kierowania jachtem. Co więcej, wymaga się od prowadzącego jacht doświadczenia, by mógł on odpowiednio zareagować w momencie burzy i trudnych warunków atmosferycznych.

Odsłony: 802

W powietrzu, jednak trochę inaczej...

 

         

Od czego zacząć?

Co ćwiczyć?

Najnowsze artykuły