Kajakartswo

Kitesurfing

Sporty indywidualne

Sporty można podzielić na indywidualne oraz grupowe. W przypadku tych pierwszych sukces zależy tylko i wyłącznie od samego sportowca, który nie jest wspierany dodatkową drużyną. Dlatego w takich dziedzinach wymagana jest od sportowca dyscyplina, samozaparcie, dążenie do perfekcji, ciągła chęć doskonalenia swoich umiejętności. Sporty indywidualne przeznaczone są dla tych, którzy wykazują te cechy i co więcej – nie lubią dyscyplin grupowych. Bardziej realizują się samodzielnie, indywidualnie pracują na swój sukces. Do wymagających precyzji i ciągłych treningów sportów indywidualnych można zaliczyć między innymi gimnastykę, kolarstwo, łucznictwo.

 

Gimnastyka sportowa

Gimnastyka sportowa to trudna dyscyplina sportowa, jednak bardzo widowiskowa. Jej historia sięga już czasów starożytnych. W Starożytnej Grecji wierzono, że dzięki ćwiczeniom fizycznym i umysłowym można osiągnąć równowagę. Gimnastyka miała w tym pomóc. Od 1886 roku gimnastyka jest jednym ze sportów olimpijskich. Dyscyplinę tę mogą uprawiać zarówno mężczyźni, jak i kobiety. Gimnastycy do swoich pokazów używają między innymi poręczy, równoważni, plansz do ćwiczeń wolnych.

 

Kolarstwo

Kolarstwo do dyscyplina sportowa związana z wykorzystaniem roweru. Kolarstwo jest od roku 1896 dyscypliną olimpijską. Do uprawiania kolarstwa potrzebny jest odpowiedni sprzęt. Jego parametry są odpowiednio regulowane w zależności od tego czy wybierze się kolarstwo klasyczne, czyli na przykład górskie, szosowe, torowe, przełajowe czy inne. Kolarstwo mogą uprawiać nawet osoby niepełnosprawne. Jest dla nich specjalnie przeznaczona ku temu dyscyplina sportowa – parakolarstwo.

 

Łucznictwo

Łucznictwo również należy do grup sportów olimpijskich. To sport indywidualny wymagający nie tylko sprawności fizycznej, ale także skupienia, umiejętności bezbłędnego trafienia do celu. To sport przeznaczony dla tych osób, które potrafią posługiwać się łukiem. Łucznictwo, które można podziwiać obecnie na igrzyskach olimpijskich wywodzi się z łucznictwa tradycyjnego z XIX w. Sport ten uprawiają zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Na torach mają oni jednak zróżnicowane odległości strzelania.

Odsłony: 824

W powietrzu, jednak trochę inaczej...

 

         

Od czego zacząć?

Co ćwiczyć?

Najnowsze artykuły