Kajakartswo

Kitesurfing

Sporty ekstremalne

Skok ze spadochronem

Spadochroniarstwo można uprawiać rekreacyjnie, hobbystycznie lub sportowo. Są organizowane różne konkursy, gdzie skoczkowie prezentują się podczas spadania, wykonując przeróżne akrobacje. Liczy się również sposób lądowania, precyzja i dokładność. Na skok taki mogą zdecydować się osoby doświadczone, wiedzące jak opanować sprzęt, aby bezpiecznie wylądować.

 

 

Kajakarstwo górskie

Choć na kajakach można pływać rekreacyjnie, to kajakarstwo górskie już zaliczane jest do sportów ekstremalnych. Jest to również dyscyplina olimpijska. Do konkurencji zalicza się slalom, zjazd, spływ po rzece, po wąskich strumieniach. Istnieją też konkurencje, w których należy wykonywać akrobacje. Zawodnicy muszą mieć dużo wprawy i doświadczenia, szczególnie na stromych spadkach.Sporty, z którymi wiąże się ryzyko, znacznie silniejszy dreszczyk emocji, to sporty ekstremalne, które jednak mają rzeszę zwolenników. Jak to mówią: „wtedy czujesz, że żyjesz”. Co więc można zaliczyć do sportów ekstremalnych?

 

 

Skok na bungee

Nie każdy da się namówić na skok bungee, jednak Ci, którzy choć raz spróbują na pewno odpowiedzą, że to przeżycie jedyne w swoim rodzaju. Jak to wygląda? Skoczek jest zaopatrzony w odpowiedni sprzęt, do kostek ma przyczepioną taśmę. Grubość taśmy i linek należy zawsze dostosować do wagi osoby chcącej wykonać skok. Jest to istotne, ponieważ zły dobór taśm może skończyć się groźnym wypadkiem.

 

Odsłony: 957

W powietrzu, jednak trochę inaczej...

 

         

Od czego zacząć?

Co ćwiczyć?

Najnowsze artykuły