Kajakartswo

Kitesurfing

Masaże dla sportowców

Kategoria: Kategoria (pl-pl) Opublikowano: wtorek, 18, kwiecień 2017 Super User Drukuj E-mail

Problemy mięśniowe i urazy golfistów

 

Golf to coraz popularniejsza w Polsce dyscyplina sportowa. Jednak wbrew pozorom nie jest ona wcale wolna od kontuzji. Tak jak w przypadku niemal każdej aktywności fizycznej, również w przypadku golfa, jesteśmy narażeni na pewne urazy czy skurcze mięśni. Ten sport bywa kontuzjogenny zwłaszcza w przypadku osób dopiero zaczynających swoją przygodę z tą dyscypliną sportową. Już podczas treningów mogą pojawić się takie dolegliwości jak:

 

  1. bóle pleców

  2. bóle barków

  3. czy bóle nadgarstków

 

 

Do najczęściej pojawiających się dolegliwości w tym sporcie zaliczają się bóle w odcinku lędźwiowym kręgosłupa. Wszystko spowodowane jest koniecznością przyjmowania nienaturalnej pozycji podczas wykonywania zamachu. Pochylenie oraz skręt tułowia mogą wpłynąć na znacznie obciążenia poszczególnych partii ciała. Jeśli przed grą nie wykonaliśmy rozgrzewki, wtedy ból pleców jest gwarantowany. Osoby o słabej kondycji fizycznej mogą zdziwić się jak bardzo gra w golfa okaże się wymagająca.

 

 

Łokieć golfisty

 

Jedną z najbardziej rozpoznawalnych dolegliwości, które pojawiają się u osób grających w golfa jest właśnie tak zwany „łokieć golfisty”. Dotyczy od schorzeń powstałych w wyniku nadmiernego obciążenia mięśni między przedramieniem a nadgarstkiem. Mięśnie te są stale obciążane, dlatego często pojawiają się w nich mikrouszkodzenia. Z tego powodu rehabilitacja takich urazów może okazać się dość czasochłonna. Im szybciej rozpocznie się leczenie, tym lepiej (zob. http://klinika-rehabilitacji.eu/rehabilitacja,metody-terapeutyczne,pl.html).

 

                                      

 

 

Takie schorzenie może pojawić się także u osób oprawiających inne dyscypliny sportowe jak na przykład wioślarstwo, łucznictwo czy inne sporty wodne. Do innych przyczyn powstania tego typu urazu zaliczają się również inne czynności, które wymagają od nas wielokrotnego zginania oraz prostowania łokcia. Mowa tu między innymi o malowaniu, uderzaniu młotkiem czy nawet o gotowaniu. Regularne wykonywanie takich prac może spowodować powstanie mikro urazów, które będą wymagały interwencji rehabilitanta.

 

Czym objawia się schorzenie – łokieć golfisty

 

  1. Po pierwsze takimi oznakami są między innymi ból i tkliwość na wewnętrznej stronie łokcia.

  2. Po drugie pojawia się znaczne osłabienie ręki, nadgarstka oraz palców.

  3. Po trzecie bólowi towarzyszy drętwienie i mrowienie.

 

 

Konsultacja lekarska zalecana jest w momencie, kiedy domowe sposoby w postaci zimnych okładów czy odpoczynku nie przynoszą ulgi. Takie urazy mogą świadczyć o poważniejszych schorzeniach jak na przykład stan zapalny. Takie schorzenia na tle nerwowo- mięśniowym mogą być skomplikowane w leczeniu, dlatego warto dowiedzieć się wszystkiego o możliwości uzyskania pewnych ulg rehabilitacyjnych. O przepisach z zakresu medycyny i praw pacjenta więcej dowiemy się chociażby z tej strony – http://www.finanse.mf.gov.pl/pit/ulgi/odliczenia-od-dochodu/ulga-rehabilitacyjna. W przypadku długotrwałej terapii każde wsparcie finansowe wydaje się być pomocne.

 

 

 

Odsłony: 502

W powietrzu, jednak trochę inaczej...

 

         

Od czego zacząć?

Co ćwiczyć?

Najnowsze artykuły