Kajakartswo

Kitesurfing

Sport jest dobry w każdym wieku, jednak inny rodzaj aktywności zalecany jest młodym osobom, a inny starszym, czy w średnim wieku. Co więc warto wiedzieć na temat aktywności w odpowiednim przedziale wiekowym?

 

Osoby młode, około 20-stego roku życia mogą sobie pozwolić na najwięcej. Dziewczęta lubią ruch, taniec, rozpiera je energia, więc warto to wykorzystać, aby zachować jędrne, sprężyste ciało na długo. Co więcej, uprawianie sportu od tak wczesnych lat tylko dobrze rokuje na przyszłość i zdrowie. Można więc wybrać:

-jogging, który świetnie wpływa na całe ciało oraz znacznie poprawia kondycję;

-zumbę, obecnie bardzo modną i popularną, połączenie aktywności i tańca daje naprawdę świetne rezultaty;

-rolki, które nie muszą być przeznaczone wyłącznie dla dzieci, jazda na rolkach poprawia kondycję, wpływa nie tylko na całe ciało, ale przede wszystkim na nogi.

-tenis, jeśli tylko masz partnera do gry.

 

 

Kobietom po 30-stym roku życia ciężej jest schudnąć, tym bardziej, jeśli przeszły już co najmniej jedną ciążę. Ciągła praca, mniej ruchu sprawiają, że zaczyna przybywać coraz więcej tkanki tłuszczowej. Jak z tym walczyć? Przede wszystkim zaleca się:

-ćwiczenia na siłowni pod okiem trenera, który ułoży cały plan treningowy;

-chodzenie na basen, gdyż pływanie poprawia kondycję, ale ma wpływ na spadek wagi, ponieważ przy pływaniu angażuje się całe ciało;

-przejażdżkę rowerem.

 

 

 

Kobietom po 40-stym roku życia poleca się już bardziej spokojne ćwiczenia, które będą wpływały nie tylko na ciało, ale także pomogą się rozluźnić, zrelaksować. Panie takie mogą więc wybrać:

-zajęcia pilates, polegające głównie na rozciąganiu mięśni;

-basen – pływanie jest dobre w każdym wieku o ile sprawność ruchowa i kondycja na to pozwala;

-jogę, gdyż nie tylko uspokaja i koi nerwy, ale również wzmacnia krążenie krwi oraz mięśnie.

 

Starsze panie powinny zaś dużo spacerować, lecz ponadto mogą uczęszczać na jogę, jak również modny ostatnio i przynoszący dobre efekty aqua aerobik.

 

 

 

 

W powietrzu, jednak trochę inaczej...

 

         

Od czego zacząć?

Co ćwiczyć?

Najnowsze artykuły